Cam Balkon Sistemleri

Cam Balkon Sistemi

Prokon Seri Cam Balkon farklı istek ve kullanım amaçlarına uygun olarak üretilmiş bu nedenle oldukça talep gören sistemlerimizden birisidir. Teknik özellikleri açısından kullanışlı ve farklı mekanların kullanım alanlarını genişletmesi açısından da fonksiyonel bir yapıya sahiptir.

Sistemin Teknik Özellikleri:
Kasa profili, her bir ayaktaki çift rulmanı taşıyacak şekilde, 2 kanallı olarak dizayn edilmiştir. Pro Sistem Bazaları 8 mm Temperli Cam kullanımına uygun olarak üretilmiştir. Sistemin eloksal (naturel), beyaz, krem ve kahverengi standart renk seçenekleri mevcuttur. Gelen talebe bağlı olarak özel renk seçenekleri de uygulanabilir. Bu sistemde istenildiğinde üstten taşımalı, istenildiğinde alttan taşımalı olarak monte edilme imkanına sahiptir.

Her bir kanatta toplam 8 rulman vardır. Sistem üstten monte edilirse üstteki 4 rulman “taşıyıcı” görev yapar, alttaki 4 rulman “klavuzlama” yapar. Sistem alttan monte edilirse alttaki 4 rulman “taşıyıcı” görev yapar, üstteki 4 rulman “klavuzlama” yapar. Temperli cam kenarlarında kullanılan şeffaf cam fitilleri, kullanılan (kuzey/güney) cepheye bağlı olarak 2-4 yıl garantilidir. Alkon pro sistemin; yağmur oluklu cam balkon, buhar kanallı cam balkon, çocuk kilitli cam balkon, contalı alüminyum fitilli cam balkon ve çift kanallı cam balkon olarak 5 adet ana özelliği bulunmaktadır. 

Maksimum
Panel Yüksekliği: 2800mm
Maksimum Panel Genişliği: 700mm
Maksimum Panel Ağırlığı: 45kg

Kutusuz Kenetli Sürme Seri
yağmur oluklu

Yağmur Oluklu ve Buhar Kanallı

Buhar kanallı, yağmur oluklu, çocuk kilitli, çift kanallı, çift taşımalı

Cam Balkon Özellikleri

Cam yüzeyinde oluşan ve aşağı akan buhar suyunu alt ray profilindeki özel tasarımlı buhar kanalı özelliği ile dışarıya tahliye eder. Aynı anda bu kanal herhangi bir nedenle sisteme dışardan giren su sızıntılarını da dışarı tahliye etmekte olup sistemin yüzde yüz su almasını da engellemektedir.

Piyasadaki cam balkon sistemlerinde bu özellik olmadığından yüzde yüz su alamama garantisi olmamakta ve buhar suyu ile yağmur suyunu içeriye sızdırabilmektedirler. Bu durumda iç küpeşte ya da balkon içerisinde zemindeki halı laminant benzeri eşyalar zemin döşemeleri ıslanarak zarar görebilmektedir.

Yeni Pro sistemde buhar kanalı sayesinde su dışarıya tahliye edildiğinden bu tür sorunlar yaşanmamaktadır.. Cam balkon sistemleri genelde üst ray sistemine dışardan gelen yağmur suyunu içeriye almaktadır. Yeni Pro sistemimizde yağmur saçak özelliği ile sisteme yağmur suyu girişi kesinlikle engellenmiş durumdadır. 

Piyasada kullanılan sistemlerin genelinde bu sorun olmakta olup özelliklede bina dış cephesine yakın olan ve yağmur suyu ile temas eden cam balkonlar kesinlikle su almakta olup bu sorunu çözmek için dışarıdan estetik olmayan saçak köşebent v.b malzeme ile su alımı engellenmeye çalışılmaktadır. Estetik olmayan kaba ve tam sonuç vermeyen bu sistemlerin aksine Yeni Pro sistemimiz özel tasarımı ve yağmur suyunu engelleyen estetik görünümü bozmayan tasarımı ile bu sorunu ortadan kaldırmıştır.

Yeni Ispanyolet Kol

Ispanyolet kol devri Ispanyolet kol sayesinde cam balkon artık çok daha güvenli ve estetik. Plastik kilit kullanımına son veren ispanyolet kol metal aksamı ve kullanım kolaylığı ile öne çıkmaktadır. Üç noktalı kilitleme sayesinde cam esnemeleri sıfıra indirilmiştir. Zincir ve plastik kilit görüntüsünü yok ederek daha estetik görünmesini sağlamaktadır. Yüksek cam boyutlarında üç noktalı kilitleme yapabilmektedir. Ispanyolet kol sayesinden cam balkonunuzu pencere açar ve kapatır gibi kullanabilirsiniz. Alkon yenilikleri sayesinde hayatınızı kolaylaştıran ispanyolet kol uygulamasını sizin konforunuz ve güvenliğiniz için tasarladık. 

yeni ispanyolet kol

Galeri

Aksesuar

Sürme Hava Kesici
Düz Kapak Sağ
Pro 22° Sol Kapak
Pro 22° Sol Kapak
Pro 45° Sol Kapak
Pro 45° Sol Kapak
Dikme Sol
Dikme Sol
Çıkış Kapağı
Çıkış Kapağı
Yeni Kilit
Yeni Kilit
Düz Kapak Sağ
Düz Kapak Sol
Pro 22° Sağ Kapak
Pro 22° Sağ Kapak
Pro 45° Sağ Kapak
Pro 45° Sağ Kapak
Dikme Sağ
Dikme Sağ
Düz Teker
Düz Teker
Çıkış Kapağı Ağzı
Çıkış Kapağı Ağzı
5'li Lama
5'li Lama
7'li Pro Lama
7'li Pro Lama
Tek Pro Lama
Tek Pro Lama
Yeni Kilit
Yeni Kilit

Neden Cam Balkon Sistemi ?

%100 ISI Yalıtımı

%100 Isı Yalıtımı

Isı Kayıplarını Tek Cama Oranla % 50 azaltarak, ısı yalıtımı sağlamaktadır. Etkisi faturalarınıza yansır. Isı yalıtımı sayesinde ortamdaki soğuk veya sıcak hava kayıplarını engellemektedir.

Konfor ve Sinerji Isıcam

Konfor ve Sinerji Isıcam

Isı ve güneş kontrolü sağlayarak diğer temperli camlara oranla ciddi bir ısı ve ses yalıtmı sağlamaktadır. Kalitesi ve güvenirliliği kanıtlanmış ısıcam sinerji ve ısıcam konfor ürünleri kullanılmaktadır.

Dayanıklılık

Dayanıklılık

Sistemlerimiz dayanıklılık ve sağlamlık testlerinden tam not alarak siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Sağlamlık üretimlerimizde temel aldığımız bir prensiptir.

Kalite

Kalite

Mevsim Cam olarak tüm ürünlerimiz garantimiz altındadır. Profesyonel bayi ağımız sayesinde kaliteden ödün vermeden üretim ve montaj yapılması için sürekli çalışıyoruz.

Çevreci

Çevreci

Üretimdeki titizliğimiz tüm çevreye ve gelecek nesli olumsuz etkilememesi gereken tüm önlemi ve gayreti gösteriyoruz. Doğayı korumak çevreyi korumak geleceğimizi korumaktır.

Yağmur Oluğu

Yağmur Oluğu

Yağmur oluğu ve su tahliye sistemi sayesinde suyu içeri sızdırmamakla beraber balkonunuzda ıslak bir zemin oluşmasını engellemektedir. Diğer sistemlere oranla sızdırmazlık sağlar.

Gürültüye Son

Gürültüye Son

Isı yalıtımının yanı sıra gündelik hayatın stresinden kurtulmak için zaman geçirdiğiniz balkonlarınızda veya teraslarınızda etkili bir ses yalıtımı sağlar. Sizede bu huzurlu zamanın tadını çıkarmak kalır.

Güvenlik & Çocuk Kilidi

Güvenlik & Çocuk Kilidi

Ürünlerimizde güvenliğe verdiğimiz önem her zaman önceliğimizdir. Ar-ge ekibimizin yapmış olduğu çalışmalar ile çocuk kilidi ve daha birçok sistem içerisinde bulunan emniyet mekanizmaları sayesinde güvenli yaşam alanları oluşturuyoruz.

Yenilikçi ve Estetik

Yenilikçi ve Estetik

Yenilikçi ve estetik bakış açımızı hiç kaybetmiyoruz, bu sayede ürünlerimizi modern ve kullanışlı halde tutuyoruz. Sade ve şık ürünler üretek zarif bir duruş sergilemesini sağlıyoruz.

%100 Yerli Üretim

%100 Yerli Üretim

Tüm Mevsim Cam Balkon ürünleri %100 yerli üretim ve yerli sermaye ile üretilmektedir. Ar-ge’ye verdiğimiz önem sayesinde de gelecek nesil için ilham kaynağı olabilecek çalışmalar yapmaktayız.

Hemen Ara